Skip to end of metadata
Go to start of metadata

Bilgi

Öncelikle sayınızın bu işlem için düzenlemeye açık olması gerekir. Sayınız açık değilse, tarafımıza bildiriniz. Düzenlemeye açarak yardımcı olabiliriz.

  • Editör ya da Editör Yardımcısı rolünüzün bulunduğu kullanıcıyla dergiye giriş yapınız. Rol panelindeki MENU>>Sayılar ve Makaleler>>Makaleler sekmesine geçiniz. Makaleyi aratınız.
  • Geçerli olan DOI numarasını eklemek için makalenin yanındaki seçeneklerden Düzenle'ye tıklayınız.
  • DOI alanına geçerli DOI numaranızı yazdıktan sonra sayfayı kaydediniz. Kaydettiğinizde DOI numarası makalenin yayınlandığında sayfada gösterilecektir.
  • Kaydettiğinizde numarayı DOI kutusunda göremiyorsanız, bu durum DOI numaranızın geçerli olmadığı anlamına gelmektedir. https://www.doi.org/ linkinden numaranın geçerliliğini kontrol edebilirsiniz.


Dışarıdan edinilen DOI numaralarına tıklandığında, linkleri DergiPark'a yönlendirmek istiyorsanız, öncelikle mevcut doi hizmet sağlayıcınız ile iletişime geçmelisiniz. İlgili firma DOI numaralarınızı DergiPark'a yönlendirmeniz konusunda bilgilendirecektir.

DOI hizmetini DergiPark'tan ediniyorsanız ve dışarıdan edindiğiniz numaralarının DergiPark'taki makale sayfalarını açmasını istiyorsanız, aşağıdaki şekilde bir tablo hazırlayıp tarafımıza gönderebilirsiniz. Böylece ilettiğiniz liste üzerinden CrossRef (DOI hizmet sağlayıcımız) ile iletişime geçiyoruz ve DOI numaralarının DergiPark'taki makale sayfalarını açması için talepte bulunuyoruz.